İnstagram Live Video Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


İnstagram Live Video

İnstagram,hızla güncelleniyor ve kullanıcılarının farklı deneyimler yaşamasına olanak sağlıyor.Bu yazımda sizlere, İnstagram'ın yeni özelliği olan Live Video (Canlı Video) özelliğinden bahsedeceğim.


İnstagram Live Video (Canlı Video) Nedir ?

Live Video (Canlı Video) İnstagram'ın kullanıcılarına sunduğu,canlı yayın yapılmasına olanak sağlayan yeni bir özelliktir.Periscope ve Facebook'dan alıştığımız canlı video özelliği bu kez de İnstagram'da karşımıza çıkıyor.


İnstagram Live Video (Canlı Video) Nasıl Kullanılır ?
Öncelikle,bu özellikten yararlanabilmeniz için İnstagram'ı uygulama mağzanızdan güncellemeniz gerekecek.Daha sonra İnstagram'a girdiğimizde ekranı soldan sağa doğru kaydırıyoruz, hemen alt tarafta canlı,normal,boomerang,eller serbest gibi işlevlerin bulunduğu scroll menüyü de kaydırarak canlı yazısına getiriyoruz, ardından canlı video başlat yazan butona tıklayarak 3 saniye bekledikten sonra canlı videomuzu başlatıyoruz.Videonuza katılan kulanıcıların yorum yapmalarını engellemek için, sağ alt köşede bulunan 3 nokta ya tıklayarak "yorum yapmayı engelle" yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.Canlı videolar aynı zamanda keşfet bölümünde, sizi takip etmeyen kullanıcılara da görünmekte.

                                      
İnstagram Live Video
İnstagram Live Video
   


İnstagram'da Takipçi Sayını Nasıl Arttıracağını Anlattığım Konuya Bu Yazıyı Tıklayarak Ulaşabilirsin

11 yorum:

 1. ben bu özelliği hiç beğenmedim. zaten periscope uygulaması bu nedenle var. instagram sunucuları yetmeyecek en sonunda.

  YanıtlaSil
 2. Güzel olmuş, instagram gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

  YanıtlaSil
 3. güzel ve yararlı bir yazı, insanın copy paste yapıp çalası geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğinize sevindim :) makaleyi kendi bloğunuzda kaynak göstermek şartı ile yayınlayabilirsiniz

   Sil
 4. Bence canlı yayın bütün sosyal medyalarda var daha fazrklı daha ilgi çekici bir özellik getirmelerini tavsiye ederim ben ama yinede emek vermişler ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 5. Semihcan Kaya26 Ocak 2017 17:35

  İnstagram zaten çok yavaş, üstüne bide canlı yayını getirdiler daha bi kullanılamaz hale gelicek. Çoluk çocuk yuvasına dönücek :/

  YanıtlaSil
 6. evelki gün bi girdim instaya ana bikaç arkadaşım canlı yayında.. İnsta videosal olaylarda tube harici diğerlerini yok etcek sanırım.

  YanıtlaSil
 7. Faydalı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 8. Artık her platform birbirine benzemeye başladı, ne gerek varsa... Facebook Instagram'ı satın aldı, her şey değişti :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.