Facebook'a Hikayeler Özelliği Geldi!
Dünya çapında 1.86 milyar kullanıcıya sahip
 Facebook,İnstagram,Whatsapp ve Snapchat'da da bulunan hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunmayı planlıyor.
Kamera odaklı rakibi Snapchat’in kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmesi nedeniyle önce Instagram’a Hikayeler özelliğini getiren Facebook,bu platformda yakaladığı başarıyı kendi uygulamasına da taşımayı amaçlıyor. Facebook Stories,kullanıcıların resim ve videolarını Instagram’daki gibi paylaşmasına olanak tanıyor. Snapchat’ten alışık olduğumuz kamera filtreleri gibi bir hayli eğlenceli içerikler,özelliği daha da ilgi çekici hale getiriyor.
Facebook haber akışının üst bölümünde yer alan Facebook Stories’de paylaşılanlar 24 saat süre ile görünür kalacak.Hikayelerini herkese göstermek istemeyen kullanıcılar için ise,yalnızca seçtikleri arkadaşlarıyla paylaşım da bulunabilecekleri Facebook Direct özelliği mevcut.Facebook Stories,siz bir hikaye paylaşmadığınız sürece zaman haber akışınızda görünmüyor.
Medyaya konuşan Facebook ürün müdürü Connor Hayes, kamera kullanımının daha ön tarafa çıkarıldığı bu yeni özelliğin fikrini Snapchat’ten almadıklarını, Facebook kullanıcılarından esinlendiklerini,hedeflerinin onlara Facebook’ta yapacak daha çok şey sunmak olduğunu söyledi.

2 yorum:

  1. Ne diyelim hoş geldi ;) Artık bunlar normalleşmeye başladı. Eskiden bir özellik için haftalarca beklerken şimdi güncelleye güncelleye bi hal olduk...

    YanıtlaSil
  2. Whatsapp, İnstagram, Snapchat, Facebook, Yakında scorp da gelir hangisine atacağız artık hikayelerimizi karar veremedim

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.