7 Adımda Twitter'ı Güvenli Hale Getirin

Hack olaylarının çoğu kullanıcı kaynaklı sorunlardır.Kullanıcının gerekli önlemi almaması ve giriş bilgilerini sahte web uygulamalarına kaptırması sonucu ortaya çıkar.Geniş kullanıcı kitlesine sahip ve oldukça aktif kullanılan sosyal platform Twitter'da saldırganlardan korunmak için hesabınızı 7 adımda güvenli hale getirin.

7 Adımda Twitter'ı Güvenli Hale Getirin;
1.Güçlü Bir Şifre Belirleyin: Twitter hesap şifrenizi; sıralı rakamlar,sıralı harfler ve doğum gününüz gibi bulunması kolay ve kişisel  bilgilerden oluşturmayın.Mümkün olduğu kadar karmaşık,uzun,büyük,küçük ve rakam içeren karakterlerden belirleyin.


2.Sahte Web Sitelerinden Kaçının: Saldırganlar Twitter'a benzer web siteleri oluşturarak hesap bilgilerinizi çalmaya çalışabilir.Twitter'a https://twitter.com
sitesinden eriştiğinize emin olun.


3.Giriş Doğrulaması İle Güvene Alın:
Bu seçenek, hesabınıza telefon numarası girdiğiniz takdirde aktif olur.Twitter'a girişde ekli olan telefonunuza bir kısa mesaj içerisinde kod gönderir ve belirtilen alana bu kodu yazmanız istenir.Bu sayede telefonunuza erişimi olmayan biri hesabınıza giremeyecektir.Bu seçeneği Hesap ayarları kısmından, giriş isteklerini doğrula kutucuğunu işaretleyerek aktif hale getirebilirsiniz.4.Şifrenizi unutabilirsiniz:
Twitter'ın şifrenizi sıfırlamak için e-postanıza veya telefon numaranıza ihtiyaç duymasını sağlayabilirsiniz.Bu özelliği Hesap ayarlarından “Şifremi sıfırlamak için kişisel bilgilerimi iste” seçeneğini seçerek aktif hale getirebilirsiniz.5.Tarayıcınızı Güncel Tutun:
Kullandığınız web tarayıcısının en güncel sürümünü edindiğinizden emin olun.6.Hesabınıza Erişim Sağlayan Uygulamarı Gözden Geçirin:
Twitter hesabınızı kullanmak isteyen uygulamaların Twitter yönlendirmesi kullandığından emin olun ve Hesap ayarlarınızdaki Uygulamalar bölümünden izin verdiğiniz uygulamaları denetleyin.7.Twitter Size Şifrenizi Asla Sormaz:
Twitter sizden e-posta veya dm yoluyla asla şifrenizi istemez.Size kendisini Twitter yetkilisi olarak tanıtıp,şifrenizi isteyen kişilere itibar etmeyin.Bu konu hakkındaki sorularınızı ve sorunlarınızı yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

4 yorum:

 1. herşeyden önce, ücretsiz takip-beğeni ve rt gönderdiğini söyleyen uygulamalardan kaçınmak lazım. o uygulamalar arka planda pekçok değişiklik yaparak hesabı rezil ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız.Ayrıyetten Twitter Oauth methodunu kullanmayan siteler bilgilerinizi kendi veritabanına kaydediyor.

   Sil
 2. İşime yaradı hocam paylaşım için teşekkürler. Söylediklerinizi uyguladım.

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle çok teşekkür ederim bu konuda okuduğum en açık bilgilendirme olmuş. Güvenlik önemli heleki büyük bir hesabın sahibiyseniz.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.