Google Plus Topluluklarının Blogcular İçin Önemi


Google PlusMerhaba sosyal vagon takipçileri ve değerli blogcu kardeşlerim.Bu yazımda sizlere Google Plus topluluğunun ne olduğundan ve Google Plus Topluluklarının Blogcular İçin Öneminden bahsedeceğim.Google Plus Topluluğu nedir ?


Google plus topluluğu,binlerce hatta milyonlarca Google Plus kullanıcısını bir araya getiren gruplardır.Bu topluluklarda,topluluk sahibinin belirlemiş olduğu kategoriler altında topluluk üyeleri paylaşım yapabilirler.Google Plus Topluluklarının Blogcular İçin Önemi;Her blog yazarı bloğuna daha fazla ziyaretçi çekmek,makalelerinin daha fazla okunmasını veya yorum almasını sağlamak ister.Bu durumda sanırım az da olsa Google Plus  topluluklarının blogcular için önemini anlamışsınızdır.Google Plus Topluluklarını blogcular için önemi;blog yayınlarınıza / makalelerinize daha fazla ziyaretçi çekmek amacıyla her yeni makalenizi bu topluluklarda paylaşabilir,yeni blog dostlukları kurmak için Google Plus topluluklarını kullanabilir ve bloğunuza yeni takipçiler kazanmak için kullanabilirsiniz.Son Cümleler


Bu yazımda sizlere,Google Plus topluluğunun ne olduğundan ve Google Plus topluluklarının blogcular için öneminden bahsettim.

Son cümlelerimi sizler için yazarken,her Google Plus topluluğunun blogcular için olmadığını da belirteyim ve sizleri kurmuş olduğum BLOG DESTEK adlı Google Plus topluluğuma davet edeyim.BLOG DESTEK topluluğu; 
Her blog yazarının yazılarını paylaşabileceği ve yardım talep edebileceği bir Google Plus topluluğudur.Topluluğumu karmaşa çıkmaması için birkaç kategoriye ayırdım,sizlere bu kategorileri kısaca tanıtayım;
1.Blog yayınları: Bu kategoride bloğunuzda paylaştığınız yayınlarınızı / makalelerinizi topluluğumuzla paylaşabilir ve ziyaretçi kazanabilirsiniz.

2.Takipleşme: Bu kategoride bloglar birbirlerini takip edebilir.

3.Soru-Cevap: Bu kategoride ise merak ettiğiniz veyahutda cevap bulamadığınız soruları topluluğumuza sorarak bilgi edinebilirsiniz.
4.Alışveriş: Bu kategoride blog temaları,makaleler,backlinkler,tanıtım yazıları ve bloğunuz ile ilgili çeşitli ekipmanları satabilir veya satın alabilirsiniz.
Bir blog yazarıysan hemen sende aramıza katıl.

Topluluğumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

8 yorum:

 1. Google Plus, Google Communities gibi Google platformları Google gözünde çok kıymetli, üşenmeden paylaşımları bu platformlarda da sürdürmek lazım.

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten çok işime yarıyor google plus her site için gerekli özellikle blogger kullanıyorsan kesin lazım.

  YanıtlaSil
 3. Google plus ağının diğer birçok sosyal paylaşım sitelerinden çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü sizin de yazınızda bahsettiğiniz gibi resmen kendisine ait bir topluluk var ve paylaşımlarınızı bu topluluğa sunabilme şansına sahipsiniz.

  YanıtlaSil
 4. Konu gerçekten güzel ve faydalı olmuş elinize sağlık. ayrıca Google platformlarının gerçekten de bloglar üzerindeki etkisi büyük. Sonuç bakımından blogger da bir google ürünü olduğu için kendi platformlarında bunları da destekliyor.

  YanıtlaSil
 5. Gruba katıldım destek olmak isterim fakir yazar olarak yazdığım yazıları paylaşmak isterim blog destekde gayet güzel düşünmüşsünüz :) Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. plus a ısınamadım bir türlü, şekli şemali bana sıkıcı geliyor, paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Plus etkisi çok önemli bir konu elinize sağlık.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.