Ajanların 5 Güvenlik Kuralı

Ajanların 5 Güvenlik Kuralı

Ajan


Ajanlar cumhurbaşkanlarını ve üstdüzey ülke yöneticilerini korumak için çeşitli kurallar alırlar.Bu kurallar çevremizde olsa dahi çoğumuz fark etmiyoruz bile.Bu yazımızda sizlere üstdüzey ajanların 5 güvenlik kuralını paylaşıyoruz.


1.Takım Elbise Güvenliği:


Uluslar arası bir kıyafet olarak bilinen siyah takım elbise tüm ajanlar ve korumalar tarafından tercih edilir.Bunun amacı dışarıya ciddi bir izlenim bırakmaktır.Diğer bir amacı ise takım elbisenin içerisine silahları ve çeşitli ekipmanları rahatça saklayabilmeleri aynı zamanda gerektiği anlarda kolayca çıkarabilmeleridir.

Ajanlar genelde nereye baktıklarının bilinmesini istemedikleri gerekçesiyle siyah ve opak camlı gözlükler takarlar.


2.Canılarını Korudukları Kişi Adına Hiçe Saymak:

Ajanlar ve yakın korumalar öyle zorlayıcı eğitimlerden geçerler ki adeta birer robot gibidirler.Yakın dövüşte oldukça ustadırlar.Eğitimleri sırasında sahte kurşunlarla,silah namlusuna göğüs gerebilecek içgüdüye sahip olmak adına defalarca vurulurlar.Acil bir durumda,korudukları kişi ile saldırgan arasına girerek hiç düşünmeden göğüslerini siper edebilirler.
3.Esrarengiz Binalar:

Bu tip yapıların her gün yanından geçseniz bile fark edebilmeniz oldukça zordur.Bulundukları alana göre oldukça gizli ve kamuflelidirler.Bu isimsiz ve karanlık binalar büyük olasılıkla gizli servislere ait yapılardır.Bunun amacı hem bulundukları çevrede tanınmazlık sağlamak hem de acil durumlarda müdahale etmelerini kolaylaştırmaktır.


4.Yakın Durmak:

Ajanlar korudukları kişinin hayal edebileceğiniz her şartda yakınında durmaktadırlar.Kişi tuvalete gittiğinde kapıda bekler,bir doktor müdahalesi sırasında yanında dururlar.Hatta Kişinin yiyeceği yemeklerin yapımını izler,zehir konulmadığından emin olurlar.


5.Konvoy Kuralları:

Özellikle üst düzey ülke yöneticilerinin konvoylarında bu kurallar uygulanır.Bir araç,konvoyun 5 dakika mesafede önünden giderek yolu açar.Diğer araçlar tamamen silahlarla donanmış ajanlarla doludur.Asıl araç konvoyun en ortasındadır ancak yakınında makam aracına iç özellikleri benzemese de dışarıdan birebir benzeyen 2 araç bulunur.Bu nedenle korunan kişinin hangi araçta olduğu bilinmez.


Ajanların uyguladığı ilk 5 güvenlik tedbiri bunlardı.Siz en çok hangisini güvenli buldunuz? yorum alanında belirtmeyi unutmayın.

9 yorum:

 1. Gerçekten ilginç kurallar varmış ajan olmanında kuralları var demek .d

  YanıtlaSil
 2. Vay be adamlar çok profesyonel

  YanıtlaSil
 3. çok güzel anlatım ilgi çekici

  YanıtlaSil
 4. Farklı bir konu olmuş, o kadar ajan filmi seyrettim bazı detayları şimdi fark ediyorum.

  YanıtlaSil
 5. Güzel faydalı teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. çok güzel anlatım ilgi çekici

  YanıtlaSil
 7. Anlatım Çok iyi Açıklayıcıda Olmuş.

  YanıtlaSil
 8. güzel anlatım gerçekten herkese faydalı olucağını umuyorum emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 9. Güzel kurallar. Özel ajan olmak kolay bişey değildir tabiki ama çok havalı bir meslek :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.